Szkoła Wyższa MWSLiT

 


Aktualności

  Stypendia za wyniki w nauce w semestrze zimowym w roku akademickim 2015/2016 zostały przyznane studentom z numerem od 1 do 26 włącznie.   Lista rankingowa Od de [ ... ]

Szanowni Państwo, Informujemy, że termin składania wniosków o przyznanie stypendium na wyniki w nauce dla studentów kierunku zamawianego Budownictwo został przedłużony do 2 listopada.  [ ... ]

Międzynarodowa Wyższa Szkoła

Logistyki i Transportu
we Wrocławiu

 

ul. Sołtysowicka 19B

51-168 Wrocław

Tel: (71) 324-68-42

Faks: (71) 325-15-61

www.mwsl.eu

Działalność Koło Naukowego

Nauka bez granic! Zostań członkiem Koła Naukowego

 

Koła naukowe są jedną z najciekawszych form rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Członkowie Koła Naukowego mają szansę pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności, które zaprocentują w przyszłej pracy zawodowej.


Ponadto będą mięli okazję do poznawania tego, co nowe i tego co najlepsze w budownictwie. Szkolenia, seminaria, wyjazdy studyjne do zagranicznych ośrodków naukowych, spotkania z projektantami, wykonawcami i nadzorcami inwestycji budowlanych, badania naukowe prowadzone w laboratorium kruszyw kamiennych i spoiw mineralnych pod życzliwym okiem opiekuna naukowego – takie są plany Uczelni wobec członków Koła Naukowego. Jednakże sami członkowie Koła będą mogli kształtować obraz jego działalności i kierunku rozwoju.

 

Specjalnie dla studentów działających w Kole Naukowym w projekcie przewidzieliśmy:

 

Autodesk® Revit® Architecture to dedykowane oprogramowanie do modelowania informacji budowlanych. Pozwala na swobodne projektowanie i efektywne wykonanie, gdyż funkcjonuje zgodnie z logiką projektowania architektonicznego, ułatwiając projektowanie, budowanie i eksploatację budynków o lepszej konstrukcji i wydajniejszych energetycznie. Oprogramowanie to umożliwia wykorzystanie inteligentnych modeli do uzyskania poprzez symulacje i analizy, precyzyjnej informacji dotyczącej budowli oraz jej zachowania przed realizacją. Dokładniej dokumentuje projekty, korzystając ze scalonych i spójnych danych będących cechą charakterystyczną inteligentnych modeli.

Korzystając ze szkoleń otrzymacie certyfikat sygnowany przez firmę Autodesk Inc., uznany w branży dowód umiejętności, który wzmocni Waszą pozycję na rynku pracy.

 

Liczba miejsc jest ograniczona, udział w szkoleniu jest bezpłatny!

Przewidywany termin realizacji szkoleń: 10-12.2014 r.

Autodesk® Robot™ Structural Analysis Professional wykorzystując technologie BIM (modelowanie informacji o budynku) pozwala na wykonywanie obliczeń nawet najbardziej skomplikowanych obiektów inżynierskich. Wyjątkowo efektywne narzędzia siatkowania, możliwość wykorzystania analizy nieliniowej oraz szeroka baza narodowych norm wymiarujących pozwalają na uzyskanie rezultatów obliczeń w bardzo krótkim czasie. Oprócz tego pozwala na korzystanie ze zintegrowanego procesu przepływu danych miedzy poszczególnymi modułami oraz dwustronnej współpracy z wiodącymi produktami firmy Autodesk. Dodatkowo posiada interfejs umożliwiający tworzenie własnych aplikacji użytkownika, dzięki czemu Autodesk® Robot Structural Analysis Professional jest środowiskiem pracy dostosowanym do potrzeb projektantów w różnych krajach. Pakiet umożliwia wykonanie kompleksowych obliczeń dla rożnego typu konstrukcji.

Korzystając ze szkoleń otrzymacie certyfikat sygnowany przez firmę Autodesk Inc., uznany w branży dowód umiejętności, który wzmocni Waszą pozycję na rynku pracy.

Liczba miejsc jest ograniczona, udział w szkoleniu jest bezpłatny! Przewidywany termin realizacji szkoleń: 10-12.2014 r.
W celu przygotowania studentów do prowadzenia innowacyjnych badań oraz przedstawienia w sposób doświadczalny problematyki kruszyw kamiennych i spoiw mineralnych zaprojektowane zostanie specjalne laboratorium, w którym Koło Naukowo będzie miało okazję prowadzić własne badania.

Na Dolnym Śląsku istnieje jedno z największych złoży kruszyw kamiennych w Polsce, obecnie szeroko wykorzystywanych w nowoczesnych technologiach budowlanych. Działalność w Kole Naukowym pozwoli na zgłębienie problematyki eksploatacji tych złóż, ich badania i oceny właściwości funkcjonalnych, jakości i prognozowania rynku surowców. Wiedza i doświadczenie wyniesione ze spotkań Koła będą miały ogromne znaczenie w poźniejszym życiu zawodowym naszych studentów.

 

Przewiduje się, iż Koło Naukowe rozpocznie swoją działalność w IV kwartale 2013 r.

 

⇐ POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

 

Kierunki zamawiane to program opracowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który ma na celu zwiększenie liczby studentów na kierunkach uznanych przez ekspertów jako strategiczne dla rozwoju polskiej gospodarki.
Nasza Uczelnia pozyskała dofinansowanie do uruchomienia w roku akademickim 2012/2013 kierunku zamawianego Budownictwo w ramach projektu "Zbuduj swoją przyszłość z MWSLiT".
Wszystkie działania zaplanowane zostały w projekcie "Zbuduj swoją przyszłość z MWSLiT" z myślą o stworzeniu studentom najlepszych warunków do rozwoju zawodowego – mają szansę uzyskać wsparcie materialne, podnieść wiedzę i umiejętności zawodowe, a także rozwinąć kompetencje miękkie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

© 2012 (71) 324-68-48 Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu - najlepsze studia w Polsce - zawody przyszłości